מסיבה בקטנה

פעילויות לילדים - מצא את המטמון

מצא את המטמון

המלצה, אין צורך לעשות את כל מה שמוצע בפוסט. בחרו את מה שמתאים לכם וזרמו עם זה.

אחד המשחקים הקלאסיים הוא מצא את המטמון, אם משקיעים ממש קצת זמן במסלול מעניין וכיפי, זו תהיה הצלחה מסחררת.

1. תכננו את המסלול, לוקח בערך שעה לשבת ולתכנן מסלול, לזהות מקומות טובים לרמזים, ברגע שתסיימו, המשימה כבר תראה לכם הרבה יותר פשוטה. אפשר לשלוח את הילדים דרך השכונה, או לבקש מכולם להיפגש בפארק קרוב.

2. על מנת שהילדים לא יתייאשו, ודאי שהם יכולים להגיע לכל רמז בתוך כחמש דקות ותוסיפי כמה פרסים אקראיים כדי לשמור על העניין שלהם. 3-4 תחנות שייחכו להם קרטוני מיץ או חטיפים כלשהם.

3. אפשר לשתף את השכנים שהילדים מכירים במשימות, לדוגמא השכן יבקש מהם לקפוץ על רגל אחת 10 פעם עד שהוא יתן להם את הרמז. בנוסף, אפשר ורצוי שהתחנות יהיו מקומות מוכרים כמו גן השעשועים, הקיוסק או הקפה השכונתי וכו׳. 

4. כתבו את הרמזים והכניסו אותם למעטפות ממוספרות. הרמז יכול להיות בתור חידות קטנות או חמשיר.

5. בבוקר המשימה, תמצאי מישהו שישמור על הילדים וצאי להדביק את הרמזים בשכונה, קחי מספריים וחבל כדי שתוכלי לתלות אותם על גדרות ועמודים במידת הצורך. במקרה ויש מצב לגשם, שימי את הרמזים בתוך שקית שקופה. ותכיני מראש עותקים של הרמזים למקרה שאחד מהם יאבד או יילקח בטעות.

6. קבעו כללי יסוד מראש: להישאר עם הקבוצה, לחכות אחד לשני לפני שהם עוברים לרמז הבא, לנקות כל פסולת ולחכות למבוגר שיחצה רחובות מרכזיים, נקודת מפגש למקרה שנאבדים ובכלל עדיף שעם כל קבוצה יהיה מבוגר אחד.

7. במידה ורוצים קצת פן חינוכי, אפשר שהרמזים יעסקו במקומות השונים שהילדים עוברים בהם, קצת היסטוריה של השכונה.

בהצלחה!

 

 

Scroll to Top